Дерев’яна церква Успення Пресвятої Богородиці в Глинянах — цінна пам’ятка сакрального будівництва. Як свідчать давні документи, 1562 року церква Успення Пресвятої Богородиці вже існувала в місті; а та будівля церкви, яка є сьогодні, постала в 1749. Під час її будівництва можливо використовувалися придатні до вжитку матеріали з якоїсь старшої розібраної церкви.
Церква перебула неушкодженою кілька великих міських пожеж. За легендою, під час однієї з пожеж на початку 20 століття, коли частина сусідніх будівель була знищена люди бачили Божу Матір, яка з’явилася над храмом і благословила рукою.
Оновлення ікони Розп’яття зберегло церкву від знищення. Тоді церква вже перебувала під охороною консисторської та воєводської комісій по збереженню пам’яток, однак стан її був поганий. Після побудови мурованої церкви у 1894 році відправляти Службу Божі в старій дерев’яній стали менше, і навіть хотіли розібрати. І лише коштами, зібраними під час прощ та відпустів до чудотворного образу (а це кілька тисяч злотих) вдалося її підремонтувати та укріпити.
12 червня 1936 року церкву Успення Пресвятої Богородиці обстежив керівник повітового уряду шляхів сполучення та визнав й стан загрозливим, тому, — вказував він у звіті, — церкву необхідно закрити і провести її суттєву перебудову та ремонт. Священик М. Гаврилюк надіслав 25 травня 1937 року листа до воєводського уряду консерваторів Львова з проханням дати дозвіл на ремонт старої церкви, що дозволило б відправляти Служби Божі, а людям і далі оглядати відновлений образ. Він також запевнив, що в майбутньому намагатиметься ґрунтовніше реставрувати церкву згідно вказівок уряду реставраторів.
Автор Олег ПЕТРУК