Одна із груп учасників Собору відвідала парафію Климентія Папи у Львові

igbbq7Післяобідня програма першого дня роботи Собору передбачала виїзд усіх учасників Собору до 12 парафій м. Львова. Одна із груп учасників Собору відвідала парафію Климентія Папи у Львові, яку адмініструє о. Юрій Хамуляк.

При парафії є закрита спільнота Неокатехуменату, яка діє 2 роки і нараховує 50 осіб. Щодо специфіки діяльності цієї групи учасники Собору мали гарячу дискусію. Зокрема, обговорювалось питання закритості групи, на що її керівник, п. Дмитро, відповів, що спільнота не є закритою для Церкви, а «глибина, не може бути там, де є ширина».

Рівно ж керівник спільноти розповів, що у їхній парафії є Місійні спільноти, які виїжджають сім’ями в інші місця, «жертвуючи чимось заради свідчення».

При парафії діє спільнота «Діти з аутизмом», яку курує п. Наталія. Жінка поділилась своїм особистим пережиттям цієї біди, виховуючи сина з такою хворобою. «Праця з такою дитиною займає 25-40 годин тиждень, без вихідних», – говорить п. Наталія і називає цифру людей, якими вони опікуються – 500 осіб. п. Наталя говорить, що діяльність їхньої організації відбувається у співпраці з багатьма організаціями за кордоном, які займаються подібними питаннями і різнопланово допомагають.

Молодіжну християнську організацію «Родина», яка опікується дітьми-сиротами, представила п. Оленка. «Ми розширили дещо свою діяльність поза Львів. Навідуємось до дітей, де більші потреби. Зокрема, маємо чудовий досвід спілкування з дітьми із с. Довге, Старосамбірського р-ну», – розповідає п. Наталя. Рівно ж, за її словами, спільнота зорганізувала у храмі нічні молитви-чування за мир в Україні.

При парафії діє Молодіжний хор, який супроводжує Літургії. Керівник, п. Надія, розповідає, що «він утворився із дружби», зауважуючи, що ніхто з учасників, як і керівник також, не має професійної освіти, але має бажання молитись співом. Як зазначає п. Надя, спів – це не єдине, що об’єднує колектив.

о. Сергій опікується Дитячим хором, який щодня молиться Літургію. Діти моляться із спеціальних папок, де замість нот є малюнки, графіка, що сприяє кращому запам’ятовуванню. Окрім співу, є тематичні зустрічі, раз на рік виїзд, читання Святого Письма.

Рівно ж при церкві упродовж 5 років проводиться Катехизація. Є п’ять класів. п. Віра, котра курує цю діяльність, розповідає, що заняття відбуваються чотири дні в тиждень. «Крім навчання, ми робимо Різдвяні Звізди, ляльки-мотанки, займаємось писанкарством, виготовляємо до Дня матері листівки, організовуємо окремі прощі для дітей», – говорить п. Віра.

п. Іванна очолює спільноту «Матері в молитві». Вона розповідає, що спільнота розширила своє коло: приходять люди з сім’ями і є багато випадків зцілень через молитву. «На кожній молитві у нас обов’язковим є читання Євангелія, але без трактування», – говорить жінка. «Маємо практику духовного усиновлення ненароджених дітей. Раз на рік роздаємо подарунки в будинку пристарілих», – розповідає керівник спільноти.

Окрім вищепредставлених спільнот, при парафії ще є Дитячий садочок, Психологічна порадня, Юридична консультація, Центр денного дозвілля – опіками людьми похилого віку, котрі не мають біля кого бути – та Масажний салон, який, за словами пароха храму, тільки розпочав свою діяльність.

04/10/2014 ugcc.lviv.ua Іванна Рижан для прес-служби Львівської архиєпархії

w5JWK4 In8Plb k3soLe rwsIUu

Паломницький центр